У нашој школи су 05.06.2018. године биле организоване бројне активности и манифестације којима се скренула пажња на значај и потребу очувања здраве животне околине.
У преподневној смени ученици III – 1 су са својом учитељицом Селеши Маријом, у школском дворишту, приказали представу којом су свим ђацима нижих разреда послали поруку о важности очувања животне средине. На крају представе ђаци су својим исписаним и изреченим порукама истакли колико је данас важно бринути о средини у којој живимо.
Ученици IV-2 су својим радовима уредили пано на тему Дана заштите животне средине и поставили га у холу школе.
У поподневној смени ученици II-1, II-2 и III-r су уз помоћ својих учитељица Данице Киш, Миле Писарић и Анишоаре Тодор припремили рецитал о заштити животне средине. И они су својим стиховима и песмама изразили жељу да се о природи и животној средини више брине. На крају су ђаци изговорили заклетву на српском и румунском језику којом су се обавезали да ће увек бринути о природи . На крају су сви заједно отпевали песму,,Химна природи “. Представи су присуствовали ђаци прваци који су од старијих другова добили на поклон картице са текстом заклетве .
Светски дан заштите животне средине се обележава сваке године, 5. јуна, у више од сто земаља света. На овај дан, установљен још 1972. године, Уједињене Нације скрећу пажњу влада држава и најшире јавности на горућа питања заштите животне средине и потребу њиховог континуираног решавања.
У преко 100 држава, на Светски дан заштите животне средине, организују се акције које имају за циљ промену еколошке свести влада, привреде и становништва у целини, у правцу одговорнијег понашања према свом окружењу. У овим акцијама, сваке године учествује више од пола милијарде људи. На овај начин скреће се пажња на последице појединих људских активности које угрожавају живот на планети, као што су загађивање ваздуха, вода, уништавање шума, нестанак великог броја врста и сл.