Друштво учитеља Вршца организовало је у оквиру Дечје недеље 03.10.2018. дружење ученика нижих разреда свих Основних школа на територији града под називом “Вежбајмо заједно “ . Халу ,,Хемијско – медицинске школе “ испунило је неколико стотина ученика који су у њу унели весело расположење и радост дечје игре .Присутне је на почетку манифестације поздравила директорка ,,Хемијско – медицинске школе “ Снежана Илић а у пригодном програму учествовао је Дечји хор ,,Звончићи“ и рецитатори ОШ ,,Паја Јовановић “.
За складан развој данашње деце, посебно оне која живе у урбаним условима живота, врло је важно неговање и унапређење физичке културе. Свакодневно и предуго седење у школи, за компјутером или пред телевизором, осим што делује негативно на целокупни физички развој , тера децу у пасивност и безвољност. Ово је била прилика да се деца подстакну на физичку активност, дружење и игру како би им помогли да осете лепоту вежбања , опуштености, дружења , чему се данас поклања премало пажње због убрзаног животног темпа.