Нови План и програм наставе и учења за први разред основне школе предвидео је увођење пројектне наставе као новог облика васпитно – образовног рада који ће обезбедити тематску повезаност садржаја првог разреда и уједно помоћи да се исходи свих предмета у првом разреду што боље остваре.

Реализација пројекта подразумева да се продукти пројекта прикажу на неки начин и постану видљиви. Одељење I-2 наше школе и учитељ Зоран Киш реализовали су други пројекат под називом,,Кажи ДА за другарство “. Током рада на пројекту ученици су правили своје портрете које су затим повезали у круг на паноу са поруком :,,Ако хоћеш да ми будеш друг само уђи у круг “.Ликовним радовима ученици су приказали у којим ситуацијама се са својим друговима најлепше друже. Поред овога ђаци су научили и стихове о другарству, као и музичку игру,,Час тамо “ која позива на дружење.

Усликан је и загрљај који је прошао преко свих ђака од почетка до краја одељења. Од фотографија направљена је презентација која сведочи о дружењу у нашем одељењу. На крају пројекта приређени су часови коме су присуствовали ученици I-1, II-1 i II-2 са својим учитељицама са којима је учитељ Зоран реализовао радионицу о другарству, а затим су ђаци I-2 приказали све што су током овог пројекта урадили. Дружење је било пријатно и надамо се да ће се круг другарства све више ширити.