Ове недеље почело је у школама обележавање школске славе Светог Саве. Живот и дело првог српског просветитеља били су тема на многим часовима српског језика, ликовне културе, музичке културе, верске наставе у свим одељењима. У петак 25.01.2019. се тако у I-2 одељењу представио пројекат ,,Свети Сава и ђаци прваци “. У досадашњим активностима на реализацији пројекта ђаци овог одељења су упознали живот и рад Светог Саве, цртали радове на тему његовог живота и дела и учили песмице посвећене просветитељу. Научили су и Химну Светом Сави.

Тако је у школи свечано започело обележавање Дана Светог Саве. Централна школска свечаност биће одржана у недељу у 11:30 часова у просторијама школе када ће бити пререзан славски колач и бити одржан пригодан програм.