У недељу, 27.1.2019. године, у свечаној сали наше школе пригодним програмом обележен је Дан Светог Саве. Свечаном програму претходило је резање славског колача којем су поред осталих гостију присуствовали и овогодишњи кумови, породица Милић. Свечаности су поред ученика и наставника присуствовали и родитељи, велики број професора који су у пензији, представник Градског већа задужен за образовање, господин Вељко Стојановић и други гости. Вођени идејом светосавља ученици наше школе казивали су стихове који прате живот и дело нашег првог српског просветитеља, Светог Саве. Њихово казивање употпуњено је хорским и инструменталним извођењем. Након свечаног програма госте је поздравио директор школе, Јонел Буга. У пријатном расположењу прослава је настављена на коктелу у зборници школе.
Весна Марјанов