Међународни дан књиге за децу обележава се 2. априла у знак сећања на рођење Ханса Кристијана Андерсена, познатог данског писца бајки за децу.
Тим поводом, ученици наше школе, посетили су Удружење „Тачка сусретања„, које је организовало дружење са актуелним добитником награде „Мирослав Антић„, песником Дејаном Алексићем.

Казивањем својих стихова, али и освртом на познате народне умотворине, песник је на забаван начин приближио деци своје стваралаштво. Ученици наше школе упознали су писану реч на један другачији начин. Уживали су у разговору са песником. Разменили су своје доживљаје и искуства, изненадили су песника својим радом и спремношћу да науче нешто ново. На крају овог незаборавног дружења, песник је наградио наше ученике својим књигама.

В.Марјанов