Професори наше школе, Весна Марјанов, Жељко Миладиновић, Марјан Миок и Константин Видаковић, учествовали су на семинару „Школа за 21. век„. Семинар је трајао од 28. до 30.марта.
Школе за 21. век је амбициозни образовни програм у трајању од три године, који је осмислио и води British Council, међународна организација Велике Британије која се бави успостављањем односа у областима културе и образовања.
Програм омогућава усвајање вештина критичког размишљања, решавања проблема и програмирања за преко милион ученика узраста од 10 до 15 година широм Западног Балкана. Поред стицања вештина критичког размишљања и решавања проблема, деца ће стећи и практичне вештине програмирања и моћи ће да усавршавају своје вештине кроз повезивање различитих уређаја.
Захваљујући овом пројекту наша школа је добила одређени број микро-бит уређаја, ручних рачунара на којима деца могу да програмирају и које могу да користе за све школске предмете како би решавали свакодневне задатке.
В.Марјанов