У среду 18.04.2019. године одржан је еко квиз који је за све ђаке припремила и реализовала учитељица Селеши Марија. Циљ квиза био је да ђаци назанимљив начин понове, утврде и представе своја знања о екологији и заштити животне средине. На почетку квиза директор школе Јонел Буга поздравио је присутне и ђацима пожелео пуно успеха на такмичењу. Ова активност у склопу је реализације пројекта,,За чистије и зеленије школе у Војводини“.У знањима из екологије такмичиле су се четири групе ученика које су биле састављене од ученика свих нижих разреда ( од I до IV ). Ђаци су уживали у такмичењу а о регуларности такмичења бригу је водио жири у којем су биле учитељице : Миок Меланија, Мила Писарић, Ањишоара Тодор и професорка румунског језика Маргарета Кожокар.Ђаци су уживали у такмичењу а на крају су им додељене похвале за постигнут успех. Све активности забележила је и камера локалне телевизије.