У спортској сали Хемијско-медицинске школе, 18. априла 2019. године, одржан је Сајам професионалне оријентације, који су посетили ученици осмог разреда наше школе.
На сајму се представило осам средњих школа из Вршца и Беле Цркве: Школски Центар „Никола Тесла“ Вршац, Техничка школа „Сава Мунћан“ Бела Црква, Пољопривредна школа „Вршац“, Гимназија „Борислав Петров Браца“ Вршац, Хемијско-медицинска школа из Вршца, Белоцркванска гимназија и економска школа, Школа за основно и средње образовање „Јелена Варијашки“ Вршац и Музичка школа „Јосиф Маринковић“ Вршац.

На штандовима средњих школа су основци могли да се упознају са образовним смеровима, наставним програмом и другим садржајима, док су на штанду НСЗ имали прилику да путем интернет апликације тестирају своје способности и интересовања и тако лакше одаберу будуће усмерење.