Десетогодишњица акције „За чистије и зеленије школе у Војводини”, коју у сарадњи са покрајинским секретаријатима за урбанизам и заштиту животне средине, и образовање, прописе, управу и националне мањине-заједнице, организује Покрет горана Војводине, обележена је, на Светски дан заштите животне средине, у фискултурној сали Основне школе “23. октобар” у Сремским Карловцима.

Током прославе јубилеја ове, све масовније акције, коју су у међувремену подржала још три покрајинска секретаријата (Покрајински секретаријат за енергетику, грађевинарство и саобраћај, Секретаријат за социјалну политику, демографију и равноправност полова и Секретаријат за пољопривреду, водопровривреду и шумарство) и Фонд за рециклажу лименки РЕЦАН, додељене су награде најуспешнијим учесницима акције – предшколским установама, основним и средњим школама у Војводини за школску 2018/19.
Свечаности су присуствовали потпредседници Покрајинске владе господин Ђорђе Милићевић и господин Михаљ Њилаш као и покрајинска подсекретарка за урбанизам и заштиту животне средине госпођа Бранкица Табак.
Додељене су награде најуспешнијима а манифестацији је присуствовало више од 1000 деце из 78 војвођанских школа. Манифестацији су присуствовали и ђаци наше школе са учитељицом Даницом Киш и педагогом Вером Бућинац које су координирале рад на овом пројекту у нашој школи.