Разноврсним активностима, са посебним акцентом на промоцију хуманих вредности и укључивање најмлађих становника у активности заједнице на бази добровољности и солидарности, Црвени крст Вршца обележио је Недељу Црвеног крста Србије која се реализује увек у периоду од 8. до 15. маја.
Због лошег времена пријем ђака у ову организацију није одржан на градском тргу већ у ОШ ,,Вук Караџић“. Тако је стотине малишана кренуло 31.05.2019. пут ове школе са својим учитељима. Ово традиционално окупљање има за циљ да најмлађе вршчане упозна са радом, основним принципима и активностима организације Црвеног крста, и подстакне их да се, када буду мало старији, и сами укључе у рад Црвеног крста као волонтери. Овој манифестацији присуствовали су и ђаци прваци наше школе са својим учитељима. Са малишанима и волонтерима Црвеног крста дружили су се Балетски студио ,,Оља“ и Алегрето театар.