И ове школске године Наставничко веће је прогласило ученика генерације. У школској 2018/2019. години ученик генерације је Владан Петрашиновић, ученик VIII 2 разреда.
У четвртак, 13. 6. 2019. године у присуству родитеља, одељењског старешине, педагога и психолога школе, директор школе, Јонел Буга је честитао ученику на постигнутим резултатима и уручио му пригодне поклоне.

Владан се у протеклим годинама истакао по резултатима на такмичењу из српског језика. Иако се ради о једном предмету, Владан је учествовао на оба такмичења која се организују из овог предмета, и на такмичењу из српског језика и језичке културе, и на такмичењу из књижевности, и сваке године имао запажене резултате. Треба похвалити и његово ангажовање и укључивање у разне активности и манифестације које је школа организовала. Радо је рецитовао, глумио и учествовао у осмишљавању презентација које су биле предмет неких часова. Увек је радо и несебично помагао другима. Скроман је и толерантан, посвећен и одговоран.
Владан је својим радом, трудом и понашањем заслужио да понесе титулу ђака генерације.