У суботу 14.09.2019. године календаром рада школе била је предвиђена реализација спортског дана. У 8:00 часова скуп свих ученика и наставника био је у школи а затим се према плану реализовале активности у спортском дану. Део ученика боравио је тако на градском језеру, а други део у градском парку и на стадиону. На својим одредиштима учитељи и наставници организовали су јесењи крос и спортске игре. Група ученика осмог разреда са професором Ненадом Маринковићем придружила се обележавању Дана пешачења који је организовало ПСД ,,Вршачка кула“. Циљ свих активности било је да се најмлађима кроз шетњу, игру и дружење укаже колико је важно бавити се физичким активностима и водити рачуна о здравом начину живота.