Традиција обележавања Дечје недеље у свету и код нас мери се деценијама.
Дечја недеља је први пут обележена 1934. године на предлог организације Пријатељи деце Србије, а 1987. године дефинисана је Законом о друштвеној бризи о деци.
Манифестација Дечја недеља се сваке године одржава у месецу октобру, са циљем скретања пажње јавности на децу и младе, на дете као носиоца права, на потребе деце у породици, друштву и локалној заједници, на њихово право да одрастају у што бољим условима, на једнаке шансе за развој и остварење потенцијала.
Ове школске године Дечја недеља обележава се од 07.-13.10.2019. године а њен мото ове године је :
,, ДА ПРАВО СВАКО – ДЕТЕ УЖИВА ЛАКО “
Наша школа донела је свој програм обележавања Дечје недеље и у њој ће реализовати пуно активности. Првог дана Дечје недеље на часовима Одељенског старешине представљен је програм Дечје недеље и разговарало се о дечијим правима.