У реализацији програма Дечије недеље, у петак 11.10.2019. године ђаци наше школе са наставе на румунском наставном језику боравили су са својим учитељима и наставницима у Ечки. Тамо је одржана едиција Ликовне колоније ,,Обојени свет детињства“ („Lumea colorată a copilăriei”). Колонија је организована у ОШ ,,Др Александар Сабовљев“ у организацији Румунског центра из Новог Сада. На скупу је било присутно око 100 учесника из 20 школа који наставу организују на румунском наставном језику. Наша школа је учествовала са по два ученика из сваког одељења од првог до осмог разреда, како из подручних одељења тако и из матичне школе. Цртање је било организовано у фискултурној сали и у школском дворишту. Ученици су сав прибор за цртање добили од организатора. Цртање је трајало око два часа, а најуспешнији радови ће бити објављени у дечјем часопису „Bucuria copiilor”. Ученици су на крају добили похвале за учествовање на конкурсу, након чега су уз ужину, сокић и слаткише наставили да се друже.
Себастијан Чортан