У оквиру реализације програма Дечије недеље у четвртак 10.10.2019. за ученике и учитеље првог разреда реализована је радионица о безбедности деце у саобраћају. Радионицу су организовали и реализовали Агенција за безбедност саобраћаја, Полицијска станица Вршац и наставница ОШ,,Јован Стерија Поповић“ Драгана Мохора. У краћем предавању првацима су наставница и саобраћајци објаснили да је и пешак учесник у саобраћају. Објашњено је како се пешаци правилно крећу тротоаром, како се правилно прелази улица и друга правила која пешаци треба да поштују. Након предавања ђаци прваци су имали и практичну вежбу на раскрсницама и тротоару у близини школе где су практично примењивали стечена знања. Са њима су били и њихови учитељи Марија Селеши, Ружица Вучковић и Себастијан Чортан.