У оквиру Дечје недеље, ученици петог и шестог разреда, који прате наставу на румунском наставном језику, посетили су Пољопривредну школу у Вршцу. Ученике је дочекао Срђан Клиска, директор Пољопривредне школе са сарадницима.
Представници Пољопривредне школе упознали су ученике са начином функционисања школе, радом одељења пољопривредне, прехрамбене, ветеринарске, туристичке и угоститељске струке.
Школа поседује преко 100 хектара обрадивог земљишта, што је по површини поседа сврстава међу водеће пољопривредне школе у земљи. Ученицима је посебно било занимљиво што су имали прилику да испробају симулаторе који се користе у обуци будућих возача.
Ученике су водили педагошки асистент Октавијан Тудоран и библиотекар Стан Доринел.