У сусрет предстојећим зимским данима, а вођени мишљу да наше мало некоме може бити много, Ученички парламент је почетком новембра организовао акцију прикупљања помоћи за децу без родитељског старања. На нашу велику радост, акцији су се прикључили многи ученици, али и наставници. Том приликом прикупљено је неколико џакова са одећом, обућом, књигама, играчкама и школским прибором. У петак 15. новембра, ученици осмог разреда, који су и организовали акцију, заједно са наставницом немачког језика, Слађаном Гранић отишли су у посету Дому за децу и омладинуВера Радивојевић“ у Белој Цркви. Том приликом је уручена прикупљена помоћ, а ученици су имали прилику да се упознају са вршњацима из Дома и виде у којим условима живе. Другари из Дома су се захвалили на помоћи, и позвали нас да их поново посетимо неком другом приликом.
В.Марјанов