У четвртак 16.01.2020. године у амфитеатру Високе школе струковних студија за васпитаче ,,Михаило Палов“ у Вршцу , свечано је обележен Национални дан румунске културе. Истовремено је и обележено 170 година од рођења највећег румунског песника Михаја Еминескуа. Свечаности су присуствовали први секретар амбасаде Румуније у Србији , културни аташе ,господин Алин Никушор Чоканеа , Генерални конзул Румуније у Вршцу господин Георге Дину, градоначелница Вршца госпођа Драгана Митровић, члан Градског већа задуженог за област образовања господин Вељко Стојановић, директори и професори вршачких школа, ђаци и грађани Вршца. Поздраве амбасадорке Румуније у Београду госпође Оане Кристина Попа пренео је први секретар амбасаде Румуније у Србији, културни аташе, господин Алин Никушор Чоканеа , а скуп је поздравила и градоначелница града Вршца госпођа Драгана Митровић. У наставку програма наступили су ђаци ОШ ,,Кориолан Добан “ из Куштиља и ОШ ,,Олга Петров Радишић“ из Вршца . Програм су режирале проф. Наталија Стан и проф. Ленуца Урзеску, а пратњу на гитари свирао је проф. Октавијан Тудоран. О животу и делу Михаја Еминескуа говориле су ученице наше школе Симона Чебзан Земан и Лидија Божин, а музичку композицију ,,Чак ако“ отпевала је ученица Габријела Наталија Бабуц. У драматизацији чувене песме Михаја Еминескуа ,,Вечерњак“ , поред ђака из школе ,,Кориолан Добан“ из Куштиља учествовали су и ученици наше школе : Виктор Болдовина и Штефан Грауре. У организацији свечаности велики допринос дао је библиотекар наше школе проф . Доринел Стан. Ова свечаност била је и лепа прилика за сарадњу две школе нашег града које наставу изводе и на румунском језику: ОШ ,,Кориолан Добан“ из Куштиља и ОШ ,,Олга Петров Радишић „ из Вршца.