У суботу 01.02.2020. године у Вршцу је Савез учитеља Републике Србије у сарадњи са локалним Друштвом учитеља Вршца организовао XXXVI ЗИМСКЕ СУСРЕТЕ УЧИТЕЉА СРБИЈЕ као ,,Дан стручног усавршавања“. Полазници су били у могућности да похађају један од више понуђених акредитованих једнодневних обука. Стручни скуп учитеља и наставника одржан је у ОШ “Олга Петров Радишић“ у Вршцу а похађало га је више од 120 учитеља и наставника Вршца и других места у јужном Банату.

Теме које су учитељи изучавали биле су следеће :

1. Комуникација и изградња социјалних односа између актера образовног процеса
2. Пирамида исхода у планирању и реализацији наставе
3. Пројектна настава у савременом технолошком окружењу
4. Паметне фасцикле – слагалице , да ученик учи , вежба ,зна .

Циљ је да се оваквим обукама ојачају компетенције учитеља и наставника у разним областима и омогући им се да разменом искуства унапређују свој рад. У оквиру ових сусрета издавачке куће су презентовале уџбенике за наредну школску годину тако да су учитељи могли да се информишу о њиховом садржају.