Посебан дан за сваку школу је први школски дан не само зато што почиње нова школска година него што се у њој окупе и они који први пут постају ђаци. Ове школске године неуобичајено због пандемије која влада изостале су школске свечаности али је приређен пријем за родитеље и ученике првог и петог разреда уз поштовање свих мера безбедности. Весели осмеси који се можда нису најбоље видели , испунили су тако и нашу школу 31.08.2020. када је у њу дошло пуно девојчица и дечака нових првака. Дочекале су их учитељице Даница Киш и Мила Писарић и учитељ Себастијан Чортан који су заједно са њима поделили радост овог дана .Све присутне дочекао је и поздравио директор школе Јонел Буга. Свакако да су ту били и родитељи првака да дају подршку својој деци јер је ово први корак на дугачком путу школовања. Ученике петог разреда дочекале су разредне старешине наставници Ђорђе Ивашку, Слободан Трајковић и Урзеску Ленуца и након упознавања дали им упутства о почетку наставе у овој школској години . Свима желимо пуно среће у новој школској години.!