У оквиру обележавања Дечје недеље уторак 06.10.2020. предвиђен је као дан за спорт. Ученици нижих разреда обележили су га часом са вежбама обликовања , а група ученика виших разреда посетила је „Хемијско -медицинску школу Вршац“ где је приређено дружење са познатим спортистима града Вршца .
. На дружењу су били присутни Тамара Радочај – кошаркашица, Дамир Фејзић – репрезентативац у теквонду, Александар Лазевски – фудбалер. Присутне ученике поздравили су Мирослав Лепир – члан градског већа задужен за образовање, Марко Рашић –члан градског већа задужен за спорт и омладину, као и директорка школе Снежана Илић. Кроз упознавање и дружење са најуспешнијим спортистима нашег града, деца су научила важне лекције о спорту, здрављу и тимском духу. Они су им испричали своје животне приче, затим како се кретала њихова успешна професионална каријера, чак и неке негативне ствари које су можда доживели бавећи се спортом. Циљ овог дружења је ширење интересовања деце за спорт и ширење вере да се великим радом и залагањем могу и у овој области постићи велики резултати. Ученике наше школе предводио је педагошки асистент Октавијан Тудоран.