Наша школа се, имајући у виду значај заштите животне средине и очувања ресурса за будућност, прикључила кампањи „Лименка за наш брег“ коју је покренуло Природњачко друштво „Геа“ из Вршца. У холу школе постављене су кутије за сакупљање лименки.Како би ученике детаљније информисали о циљевима и начинима рециклаже и заштите природе, организовали смо предавања која су чланови друштва, професор Бојан Радека и некадашњи ученик наше школе, Вељко Омчикус, одржали 9. фебруара 2021. године. Том приликом су, ученицима оба циклуса, презентоване активности Природњачког друштва у заштити природе Вршачких планина и рециклажи употребљених алуминијумских лименки. Презентације су се, у складу са важећим епидемиолошким мерама, организовалe у мањим групама, односно по одељењима.