Српски атлетски савез уз покровитељство града Вршца и Спортског савеза Вршца организовао је 06.04.2021. на градском стадиону такмичење ученика трећег и четвртог разреда под називом ,,Брзином до звезда“. Носилац идеје и главни организатор био је Немања Илић, а промотер испред Српског атлетског савеза био је Емир Бекрић наш прослављени репрезентативац и освајач бронзане медаље на Светском првенству у Москви 2013. године . Град Вршац у организацији представљали су чланови Градског већа Марко Рашић и Мирослав Лепир, помоћник градоначелнице Тамара Радочај , а испред Атлетског клуба Атина био је Срђан Јовановић. Учествовало је 60 ученика вршачких школа .
У такмичењу су учествовали су и ученици наше школе .
Екипу девојчица чинили су : Хана Барић III-1, Меховић Теодора III-2 , Меховић Доротеа III-2 , Софија Теодора Бала III-р , Мандић Милана IV-1 , Тасић Милица IV-1, Теодора Николић IV-2, и Софија Ристић IV-2 .
У екипи дечака били су : Марио Јаклић III-1 , Александар Николић III-2, Андреј Јованов III-2, Петар Клашња III-2, Дамјан Пантин III-2, Филип Андреј Датку III-р , Марко Јовић IV-1 и Илија Радивојевић IV-2.
Од најбржих ученика основних школа Вршца састављена је екипа која ће представљати град Вршац на републичком такмичењу у Београду .У састав градске екипе која ће представљати Вршац у Београду на републичком такмичењу пласирали су се и ученици наше школе : Филип Андреј Датку III-р , Мандић Милана IV-1 и Теодора Николић IV-2.
Честитамо најбржима и желимо им успешан наступ на наредном такмичењу.
Ученике су предводили учитељи Томић Зорица IV-1 , Себастијан Чортан III-р и Зоран Киш III-2.