У Основној школи ,,Олга Петров Радишић“ у понедељак 20.09.2021. снимљена је прва емисија серијала ,,Заборављене дечје игре“. Овај пројекат одобрило је Министарство културе и информисања Владе Републике Србије , а реализује га Аудио – видео продукција ,,ВИЛА“ Вршац. Циљ пројекта је промоција дечијих игара које су некад окупљале велики број деце испред кућа , зграда , на теренима , развијање спортског духа и позив да деца изађу из затвореног простора и бораве у природи.
Наша школа је у пројекту од реализатора добила задатак да прикаже игру ,,Између две ватре“. Игру и правила игре приказало је одељење IV-2 и учитељ Зоран Киш. Снимање је обављено у школском дворишту школе. У снимању су помагали и ученици VI-1 Марко Станисављев и Вук Клиска. Поред учитеља Киш Зорана и одељења IV-2, у снимању је учествовала ученица VIII-2 Зорана Јовановић и професор историје Ивашку Ђорђе. Они су казивали своје доживљаје везане за играње ове и других заборављених игара.
Одељење IV-2 је стекло једно ново искуство и са радошћу спровело реализацију снимања ове емисије.