У склопу програма Дечије недеље , у четвртак 07.10.2021. години, традиционално је организована 14. по реду Ликовна колонија ,,Обојени свет детињства“ (ро: „Lumea colorată a copilăriei”) на којој су учествовали и ђаци наше школе са наставе на румунском наставном језику.
Домаћин овогодишње колоније је била ОШ „Свети Георгије“ из Уздина у организацији Румунског центра из Новог Сада. Нажалост, ове године није било дружења ученика због тренутне епидемиолошке ситуације , те је свака школа са територије АП Војводине, у којој се настава одвија и на румунском наставном језику, сама организовала своје ђаке који су цртали у својој матичној школи.
На колонији су учествовали сви ученици од првог до осмог разреда, како из подручних одељења тако и из матичне школе. Најуспешнији радови ће бити објављени у дечјем часопису „Bucuria copiilor”.
На крају, ученици су добили похвале за учествовање на колонији и конкурсу.