Ученици III-1 су под руководством своје учитељице Марије Селеши, реализовали пројекат под називом: ,,Пут до школе преко ћуприје на Дрини“, поводом обележавања 60 година од доделе Нобелове награде Иви Андрићу. Први час реализован је кроз пројектну наставу на тему: Упознавање са животом и радом нашег истакнутог књижевника; Презентовање лика и дела и читање пригодног текста о догађају из његовог детињства; Усвајање појмова књижевник, Нобелова награда, ћуприја. Други и трећи . час реализован је кроз предмет ликовна култура на тему: Израда новогодишњих честитки са цитатима Иве Андрића. Четврти час реализован је на Часу одељенског старешине где је остварено поново читање текста о Иви Андрићу и квиз са питања из прочитаног текста. Пројекат је реализован током друге и треће недеље децембра. Захваљујемо се библиотекарки Марији Шипка Пипадић, ОШ ,, Доситеј Обрадовић“ у Пландишту на припрепљеном материјалу, за час и за квиз.
Прилог припремила Марија Селеши