У среду 06.12.2017. и петак 08.12.2017. за ђаке првог и другог разреда наше школе и ћаке првог и трећег разреда са наставе на румунском наставном језику приређен је час српског језика у школској библиотеци . Час су одржали педагошки асистент Бранислава Арашков Кљајин и школски библиотекар Војислав Стојаковић .

Библиотекар је ученике упознао са радом школске библиотеке као и са новим књигама које су сада део библиотеке. Након тога педагошки асистент Бранислава Арашков Кљајин прочитала је једну савремену бајку те тако пробудила жељу ученика да упознају и остала дела. На крају часа организована је радионица у којој су ђаци направили своје оригиналне обележиваче страница које ће корисУтити при читању књига.