У Конгресној дворани центра “Миленијум“ у петак 26.01.2018. године приређена је свечана академија поводом Дана Светог Саве под називом “СВЕТОСАВСКО БЛАГОДАРЈЕ “. Домаћин академије била је ОШ ,,Олга Петров Радишић“.Академији је присуствовао Епископ банатски господин Никанор са великим бројем свештеника , градоначелница Вршца госпођа Драгана Митровић , заменица председника градске скупштине госпођа Андријана Максимовић , члан градског већа за образовање господин Вељко Стојановић , више чланова градског већа , директори школа и више стотина грађана. На почетку академије присутне је поздравио директор школе господин Јонел Буга.

Он је истакао значај личности Светог Саве и значај његовог просветитељког рада. Својом беседом присутнима се обратио и Његово Преосвештенство Епископ банатски господин Никанор који је на крају беседе благословио скуп.

Славу је школама , наставницима , ђацима и родитељима честитала у свом обраћању и градоначелница Вршца госпођа Драгана Митровић.

На академији су уручене и овогодишње награде ,,Никола Брашован“ коју додељује Град Вршац најбољим просветним радницима са територије Града Вршца , који су постигли значајна достигнућа у васпитно- образовном раду.Ове године награду су добили Јадранка Ћулум , професор српског језика у ОШ ,,Младост“ и Оливера Михајловски професор економских предмета у ,,Хемијско медицинској школи“. Награде им је уручила заменица председника градске скупштине госпођа Андријана Максимовић.

Након тога изведен је богат и квалитетан програм који готово да никога није оставио равнодушним. Програм су припремили организатори академије ОШ ,,Олга Петров Радишић“ у сарадњи са Музичком школом ,,Јосиф Маринковић “ , Мачевалачким клубом ,,Карика“ и Студиом савремене игре ,,Оља“. Изведен је сценски приказ ,,Светосавска радост “ и драматизација текста ,,Свети Сава –Светионик српске земље “која је била праћена композицијама које је изводио хор Музичке школе ,,Јосиф Маринковић“.

На крају је уз радост свих учесника и присутних отпевана Химна Светом Сави чиме је академија завршена.