Одељења IV-1 И IV-2 наше школе са учитељима Весном Мазманидис и Киш Зораном посетили су 06.06.2018. грнчарску радионицу господина Веље Станковића и упознали се са процесом производње предмета од глине . У разговору са власником сазнали смо да и успешност овог посла зависи од великог рада као и од предузентичких способности коју појединац има. У радионици се израђује велики број разноврсних предмета, а након израде потребно их је продати на тржишту па је квалитет, маштовитост и креативност у изради веома важан. Маркетинг је и у овом послу важан, а ова породица и о томе води рачуна, па се тако производи ове радионице налазе у двориштима и кућама широм Србије . Ово је породичан посао и ученици су сазнали да се породица овим послом бави већ неколико стотина година. Од свог рада породица може да живи и задовољи све своје потребе. Ученици су имали прилику да се окушају у изради одређених производа. Видели смо и у њиховом раду колико је за предузетника важна иницијатива, тачност, креативност и сарадња у раду . Пожелели смо породици Станковић пуно успеха у даљем раду, а они су нас даривали малим поклончићима од глине.