У склопу Дечје недеље, у среду 07.10.2020 год. одржана је 12. едиција Ликовне колоније „Обојени свет детињства” („Lumea colorată a copilăriei”). Колонија је организована у свим основним школама где ученици похађају наставу на румунском наставном језику. Ликовна колонија је организована и подржана од стране Румунског центра из Новог Сада.
Цртање је било организовано по учионицама и у школском дворишту у трајању од два школска часа. Најуспешнији радови ће бити објављени у дечјем часопису „Bucuria copiilor”.
Ученици су на крају добили похвалнице за учествовање на конкурсу. Колонију су спровели професор ликовне културе: Слободан Трајковић (VIII-3 ), учитељица: Анишоара Тодор (II – IV р) , учитељ: Себастијан Чортан (I – III р).
Себастијан Чортан