Дан планете Земље обележава се широм света од 1992. године када је на Конференцији УН о животној средини у Брaзилији (Бразил) установљен дугорочни Програм промоције одрживог развоја. На предлог боливијске владе 2009. године Гернерална скупштина Уједињених нација прогласила је 22. aприл међународним даном планете Земље.
Од 20. до 22. априла обележава се Дан планете Земље 2021. године под слоганом
Заједно можемо спречити надолазеће катастрофалне климатске промене и
уништавања животне средине. Заједно можемо обновити нашу Земљу“.
У нашој школи посебни часови у одељењима I-1 , III-2 и IV-2 посвећени су Дану планете Земље. Одржане су радионице на којима су учитељи Даница Киш , Меланија Миок и Зоран Киш ђацима кроз разговор , читање прикладне литературе и разне презентације указали на важност заштите животне средине. Указано је и на начине на које деца могу утицати на заштиту наше планете кроз неке свакодневне активности. У оквиру радионице настали су ликовни и литерарни радови. Ученици I-1 и III-2 су својим радовима направили заједничке паное а ђаци четвртаци су радовима улепшали своју учионицу.