Србија је 12- 18. септембра била по први пут домаћин ,,ШКОЛАРИЈАДЕ “, односно Светског првенства основних школа у разним спортовима. Ове године такмичења су се одвијала у 14 спортова. Конкуренција је била велика и на такмичењу је учествовало 2000 учесника из више од 40 земаља света. Сви они морали су проћи разне квалификације да би стигли до овог такмичења .
Један од спортова био је и стони тенис. Ученице Основне школе ,,Олга Петров Радишић “ пласирале су се за ово такмичење пошто су прошле године у октобру месецу на Републичком такмичењу освојиле сребрну медаљу.
У великој конкуренцији Теодора Гојков , Романа Путник и њихова другарица Сара Радак из Челарева освојиле су екипно златну медаљу за Србију.
Теодора Гојков и Романа Путник освојиле су на истом такмичењу и бронзану медаљу у дублу.
Ученике је на такмичење водио професор физичког васпитања Ненад Маринковић.
Школа је за светске шампионке у понедељак 20.09.2021. приредила свечани дочек. Професори и ђаци дочекали су носиоце златне медаље како доликује и у сали ОШ ,,Олга Петров Радишић “ приредили дружење са победницама светског шампионата основних школа. Радост успеха подељена је са свим ђацима и наставницима школе.
Теодори Гојков , Романи Путник и и професору Маринковић Ненаду желимо пуно успеха у животу и на наредним такмичењима.