Основна школа ,,Олга Петров Радишић“ обележила је 26.11.2021. поштујући све епидемиолошке мере Дан школе. Програму је због примене мера присуствовао мањи број запослених, родитеља и гостију. Свечаности су присуствовали Генерални конзул Румуније господин Дину Георге и Генерални конзул Румуније господин Атанасе Даниел Бала, члан Градског већа задужен за образовање господин Мирослав Лепир и директори основних школа у Уљми, Павлишу, Великом Средишту, Куштиљу и директор ОШ ,,Паја Јовановић“. Директор школе Маризел Кемпјан поздравио је на почетку присутне госте исказујући задовољство да ова институција већ 66 година опстаје и на два наставна језика, српском и румунском, образује и васпитава младе генерације. У свечаној сали школе одржан је затим пригодан програм који се састојао од рецитала, драмског приказа, инструменталних и хорских композиција и ритмичке игре. Програм су припремили професор српског језика и књижевности Весна Марјанов, професор румунског језика Ленуца Урзеску, професори музике Биљана Петровић и Горан Марковић и учитељи Анкица Гламочлија, Марија Селеши, Себастијан Чортан, Анишоара Тодор и Зоран Киш. Након програма директор је поздравио учитељицу Зорицу Томић која је ове школске године отишла у заслужену пензију и уручио јој скроман поклон. Такође честитао је професорки немачког језика Слађани Гранић пуних 10 година стажа и учитељу Зорану Кишу 30 година стажа и пожелео им успех у даљем раду. Свечаност се завршила са жељама да наше наредне прославе буду у неким бољим временима уз присуство више гостију.