Дана 05.05.2022., ученици од првог до шестог разреда разреда са наставе на оба наставна језика имали су могућност да на један сасвим необичан начин повежу и учврсте већ стечена знања из неколико предмета. У питању је мобилни планетаријум.

Мобилни планетаријум је савремено наставно-педагошко средство, које на веома ефектан начин демонстрира изглед, кретање и основне елементе небеске сфере, сликовит приказ 88 сазвежђа, оријентацију у простору, координатне системе, тела Сунчевог система и објекте дубоког неба: маглине, звездана јата и галаксије… Пројекције су прилагођене трајању интензивне пажње и трајале су укупно 35 – 45 минута у зависности од старосне групе . Истовремено је приређена и изложба модела свемирских летелица о којима су ђаци могли сазнати пуно информација.

Садржај предавања је у корелацији са наставним садржајима предмета Свет око нас, Природа и друштво , Географија, Биологија, Физика, Хемија, Математика и Астрономија, а може бити, такође, велика инспирација за уметничке визије васионе и небеских тела (корелација са ликовном уметношћу) или креативно писање поезије и прозе (корелација са књижевношћу).

Стручно предавање организовала је школа у сарадњи са Астрономским друштвом ,,Мобилни планетаријум“ и Аеро клубом ,,Фрањо Клуз“.