Дана 21.априла 2024.године одржан је у Локвама Трећи традиционални међународни фестивал под слоганом „Пролеће је Еминеску“, где су ученици наше школе који похађају Румунски језик са елементима националне културе, и ученици из Сочице и Месића присуствовали заједно са њиховим учитељицама и наставницoм. Представили су се рецитацијама великанa румунске поезије Михаја Еминескуа и певали песме о пролећу.

Pe data de 21. aprilie 2024. la Sân-Mihai a avut loc Festivalul Primăverii „Dor de primăvara, dor de Eminescu”, unde au participat elevii școlii noastre care parcurg orele la Limba română cu elementele culturii naționale împreuna cu Despărțământul școlii din Sălcița și Mesici. Au recitat poeziile marelui poet român Mihai Eminescu și au cântat cântece de primăvară. Elevi au fost prăgatiți de învățătoarele și profesoara lor.
Прилог припремила учитељица Данијела Кета Мохан