У суботу 28.10.2017. у месту Торак удружење “Деца Торка” организовало је IV позоришни фестивал за децу такмичарског карактера – Фестивал Арлекин. Конкуренти су били ученици Баната са наставе на румунском наставном језику , а такмичили су се у четири категорије: позоришне трупе, рецитовање поезије писане књижевним језиком, рецитовање поезије на банатском дијалекту, монолог. Ученици IV разреда наше школе са наставе на румунском наставном језику освојили су III место, бронзану плакету, представом у стиху „Принц Миорлау“ Нине Кассиан. За мушку улогу Виктор Влад Болдовина освојио је III место, бронзани Арлекин. Диплому за костим добила је и Моника Болдовина , родитељ овог одељења. Ученике је припремала и водила учитељица Аурелија Крајете. Похвалу је добила и учитељица Анишоара Тодор која је припремала ученицу у рецитовању.Рецитовали су ученици : Флавиу Чинч , Сара Ђан , Натањел Пасула и Виктор Болдовина .Честитамо им и желимо им пуно успеха у даљем раду.