Организација Уједињених нација за образовање, науку и културу Унеско, прогласила је 8. септембар за Међународни дан писмености 1967. године, да би се сваке године, бар на тај дан, истакла важност читања и писмености, како у животу појединца, тако и друштва у целини.
Учитељ IV – 2, Зоран Киш, одржао је час српског језика ђацима свог одељења који је био посвећен Међународном Дану писмености на којем је ученицима путем презентације и вежби објаснио значај писмености за човека. На крају часа организован је квиз на тему правописних правила у којем су ученици са радошћу учествовали.
Након презентације и квиза ученици су урадили правописну вежбу којом се желело и на овај дан утицати на јачање функционалне писмености ученика.