У оквиру пројекта „Партнерство за праведно квалитетно образовање“ партнер у пројекту ОШ „Паја Јовановић“ организовала је дводневно дружење ученика.
Првог дана (30.8.) планирана је шетња по Вршачком брегу, фотографисање пејзажа, детаља из природе, панораме града, микро и макро света. Због лошег времена активности су прекинуте.
Другог дана (31.8.) ученици су присуствовали ликовној радионици у ОШ „Паја Јовановић“. На основу фотографија ученици су радили практичан рад техникама сувог или уљаног пастела или акварела.
Нашу школу представљале су ученице: Милица Рајковић, Јована Станић, Дуња Топић, Милица Илкић, Доротеа Николајевић, Анастасија Стојко, Емилија Божанић, Ида Нађ, Глориа Суру и Сара Имброане. Ученице су пратили наставници: Слободан Трајковић, Ненад Маринковић и Слађана Гранић.
Почетком септембра биће организована изложба ликовних радова.